Rocznice ślubu

17,14 zł

Dzięki szerokim kontaktom z ludźmi podczas wieczorów autorskich, w rozlicznych podróżach, w czasie pobytów w ośrodkach wypoczynkowych, przy stoliku ze swoimi zbiorkami w nałęczowskiej palmiarni czy pijalni ciechocińskiej Gaja poznaje swoich czytelników, sympatyków i nielicznych przeciwników. Swoją wiedzę o życiu, o zawiłościach ludzkich losów czerpie głównie z rozmów.

ISBN: 9788360133569

Jadwiga Michałowska (Gaja) 
Rocznice ślubu

Dzięki szerokim kontaktom z ludźmi podczas wieczorów autorskich, w rozlicznych podróżach, w czasie pobytów w ośrodkach wypoczynkowych, przy stoliku ze swoimi zbiorkami w nałęczowskiej palmiarni czy pijalni ciechocińskiej Gaja poznaje swoich czytelników, sympatyków i nielicznych przeciwników. Swoją wiedzę o życiu, o zawiłościach ludzkich losów czerpie głównie z rozmów; chce zrozumieć człowieka i motywy jego poczynań. Dlatego też jej wiersze – „z życia wzięte” – są ludziom bliskie, bo odzwierciedlają ich własne przeżycia, radości, smutki, niepokoje, wzloty i upadki. 
Nieustająca nadzieja na przekór wszystkiemu, wiara w dobro, dostrzeganie piękna, potrzeba ciepła miłości, prawość i mądrość – to atrybuty poezji Gai, bliskiej ludziom wrażliwym, życzliwym, na drodze prawd oczywistych, błędów i pomyłek, świateł i cieni – na scenie życia. 

O książce

„Rocznice ślubu” obejmują teksty stanowiące refleksje nad przemijaniem życia, losem ludzkiego cierpienia, nadziei, rozczarowań, radości i smutków.
Ta typowo kobieca poezja, skupia się na medytacji wokół miłości. Zadawałoby się, iż jest to temat banalny, wyeksploatowany przez twórców w różnych epokach czasowych. Jednak okazuje się, że autorka wzbogaciła interesujący nas temat o nowe doświadczenia indywidualne i refleksje, dyskontując ich obecność w obrazach poetyckich.
Są to utwory delikatnie tkanych uczuć, dominują pastelowe kolory w malowaniu barw otaczającego świata. Autorka prezentuje całą gamę możliwości, jakie daje słowo poetyckie. W rytmicznej frazie kreuje obrazy nastrojów, zadumy, podświadomych przeżyć.
Przewodnia idea „Rocznic ślubu”, to upływ czasu zmieniający świadomość ludzką. Wyczuwa się niepokój na myśl o biologicznym przemijaniu, lecz łagodzony wiarą w siłę miłości pozwalającej obronić się przed rezygnacją, obojętnością.
Autorka prezentuje w tym cyklu poezję czysto introwertyczną, warunkowaną refleksją nad kondycją człowieka w czasoprzestrzeni

Zdzisław Mrozek

Spis treści

Małżeństwo to świętość / 7
Kochać Cię / 8
Tęczowy świat miłości / 9
W dzień ślubu / 10
Życzenia dla Młodej Pary / 11

Z wdziękiem Motyli / 12
Pierwsza rocznica ślubu / 13
Świat dwojga serc / 14 
Druga... / 15
Miłość / 16
Trzecia... / 17
Jesteś moją miłością / 18
Piąta... / 19
Pocałunki / 20
Siódma... / 21
Przybądź do mnie / 22
Ósma... / 23
W pogoni za szczęściem / 24
Dziesiąta... / 25
Głęboką nocą / 26
Dwunasta... / 27
Zagrajmy to jeszcze raz... / 28
Piętnasta... / 29
W Twoich ramionach / 30
Dwudziesta... / 31
Intymny świat / 32
Dwudziesta piąta... / 33
Jesteś moim szczęściem / 34
Trzydziesta... / 35
Przytul mnie / 36
Trzydziesta piąta... / 37
Zatańczmy to jeszcze raz / 38
Czterdziesta... / 39
Moje myśli / 40
Czterdziesta piąta... / 41
Idziemy przez ten świat / 42
Pięćdziesiąta... / 43
Prześwity wspomnień / 44
Sześćdziesiąta piąta... / 45
Jesteś przy mnie / 46
Siedemdziesiąta piąta... / 47

Przepłyną lata / 48
Bądź moim snem / 49
Zapomnieć / 50
Posłowie / 52

9788360133569

Specyficzne kody

EAN13
9788360133569
Nowość
Ładowanie...